خريد vpn
خبر سلامت سبک زندگی فرهنگ و هنر سرگرمی بازی آنلاین

دو شنبه 24 بهمن 1390 - 726 بار مشاهده
Monday 13 February 2012 - 11:49:33
افت محسوس قيمت‌ها در بازار ارز و سكه
افت محسوس قيمت‌ها در بازار ارز و سكه
افت قيمت‌ها در بازار ارز وسكه ديروز محسوس‌تر بود. بازار ديروز به افت قيمت جهاني طلا واكنش مناسب‌تري نشان داد و قيمت‌ها با كاهش بيشتري فروافتادند.

 

دنیای اقتصاد:نرخ سکه روز گذشته تا 820 هزار تومان کاهش یافت. قیمت هر قطعه سکه طرح قدیم نیز با 5000 تومان افت به 830 هزار تومان رسید. در این میان نرخ نیم سکه بدون تغییر 400 هزار تومان و ربع سکه با 2000 تومان افزایش 205 هزارتومان فروخته شدند. آنچه کماکان در قیمت گذاری ها در بازار جاری و ساری است، بی ثباتی و تفاوت محسوس است. قیمت ها در نقاط مختلف تهران با ارقام اگرچه متفاوت اما نزدیک به هم اعلام می شود. در چنین شرایطی اغلب دست یافتن به میانگین قیمتی اعلام شده خود نیازمند دقت بیشتری است.

به هر حال قیمت ها در بازار دیروز تاثیر دیرهنگامی از افت 28 دلاری قیمت جهانی طلا گرفت.در بازارهای جهانی نتایج مذاکرات و رای نهایی پارلمان یونان به طرح ریاضتی صندوق بین المللی پول و بانک مرکزی اروپا امروز تاثیر خود را بر قیمت جهانی طلا نشان خواهد داد. توافق بر سر این طرح در بین نمایندگان پارلمان این کشور به تقویت جایگاه یورو و افزایش قیمت طلا خواهد انجامید و برعکس تداوم تاخیر در اجرایی شدن این برنامه ها، یورو و طلا را در مقابل دلار آمریکا در موضع تضعیف قرار خواهد داد. اگرچه در درازمدت طلا به عنوان یک کالای سرمایه ای دوباره مورد توجه سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت. قیمت ثبت شده برای طلا در بالاترین سطح تاریخی خود در میانه شهریور ماه امسال (5 سپتامبر)تا 1923 دلار بوده است.در بازار دیروز قیمت طلای 17 عیار نیز کاهش داشت؛ به نحوی که نرخ هر مثقال طلای 17 عیار بدون اجرت ساخت با 2000 تومان کاهش به 346 هزار تومان رسید. نرخ هر گرم طلای 18 عیار نیز در این راستا با 460 تومان کاهش بدون اجرت ساخت به زیر 80 هزارتومان رسيد.در بازار ارز قیمت دلار تغييري نداشت. قیمت یورو نیز با 10 تومان کاهش مواجه شد و 2520 تومان شد. نرخ پوند انگلیس و صد ین ژاپن در این میان بدون تغییر به ترتیب 3050 تومان و 2450 تومان فروخته شدند. دلار کانادا و دلار استرالیا اما با 50 تومان و 20 تومان کاهش قیمت به ترتیب به 1900 تومان و 2030 تومان عرضه شدند. ریال عربستان و لیر ترکیه نیز با 10 تومان و 20 تومان کاهش قیمت به ترتیب به نرخ 500 تومان و 1130 تومان به متقاضیان فروخته شدند.نرخ درهم امارات در بازار دیروز 525 تومان بدون تغییر باقی ماند.

شنیده ها از بازار روز گذشته از افت تقاضا برای خرید و فروش ارز و سکه حکایت دارد که به گفته صرافان امکان ارتباط افت قیمت ها با کاهش مشتری دور از انتظار نیست.

رکود در بازار ارز

در همین حال خبرگزاری مهر با اعلام نرخ اغلب ارزهای بازار به نقل از یکی از واسطه گران بازار ارز از رکود در بازار فروش دلار خبر داد و گفت: در حال حاضر بیشتر کسانی که به ما مراجعه می کنند، صرفا به دنبال کسب اطلاع از وضعیت قیمتی دلار هستند و خیلی بحث خرید یا فروش را پیگیری نمی کنند.وی در پاسخ به این سوال خبرنگار مهر که اخیرا بانک مرکزی از برخورد نیروی انتظامی با دلالان و واسطه گران بازار ارز خبر داده و نسبت به هرگونه فعالیت دلالی در بازار ارز هشدار داده بود، گفت: تا کنون ما چنین برخوردی را به طور محسوس در بازار مشاهده نکردیم، اما ممکن است آنها منظورشان برخورد با دلالان اصلی و کسانی باشد که می توانند به راحتی در بازار جو روانی ایجاد کنند یا قیمت ها را طبق میل خود افزایش یا کاهش دهند.

بنا بر ا ین گزارش اشتیاق واسطه گران در حال حاضر به خرید و انبار کردن ارزهای معتبر به ویژه دلار است که بخواهند ارز را بفروشند و ممکن است که این شرایط به دلیل قرار گرفتن در ماه پایانی سال باشد؛ به نحوی که در روزهای پایانی سال تعداد خریداران ارز در بازار به دلیل انجام برخی مسافرت های نوروزی به خارج کشور یا مباحثی از این دست افزایش می یابد.

قیمت انواع سکه بازار به نقل از خبرگزاری مهر

همچنین تابلوی برخی صرافی ها که قیمت انواع سکه را درج کرده اند، نشان می دهد قیمت فروش سکه تمام طرح جدید 800 هزار تومان است. در همین حال، امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم 830 هزار تومان، نیم سکه 400 هزار تومان، ربع سکه 205 هزار تومان و سکه گرمی 107 هزار تومان فروخته می شود.

منبع : donya-e-eqtesad.com
ارسال به دوست

افت محسوس قيمت‌ها در بازار ارز و سكه

افت قيمت‌ها در بازار ارز وسكه ديروز محسوس‌تر بود. بازار ديروز به افت قيمت جهاني طلا واكنش مناسب‌تري نشان داد و قيمت‌ها با كاهش بيشتري فروافتادند.

Best View : IE8, FireFox, Opera, Chrome, 1024X768
© 2010, All Rights Reserved By HiPersian.Com