خريد vpn
خبر سلامت سبک زندگی فرهنگ و هنر سرگرمی بازی آنلاین

دو شنبه 21 تیر 1389 - 4077 بار مشاهده
Monday 12 July 2010 - 13:13:39
فوايد نارنج
فوايد نارنج
پوست نارنج ، داخل نارنج داراي فوايد بسيار زيادي مي باشد ، آيا از اين فوايد اطلاعي داريد؟

امروزه قسمت های مختلف درخت نارنج مصارف فراوانی در پزشكی یا علم تغذیه دارد. به علاوه، استفاده از آن در زیبایی نیز جایگاه ویژه ای یافته است.

دكتر مهرانگیز توتونچی عضو گروه درد جهاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشكی ایران گفت: در پوست نارنج انواع ویتامین های A ،B ،C و كاروتنوئید و پكتین و مواد دیگر وجود دارد و از پوست تازه آن اسانس نارنج به دست می آورند. به علاوه نارنج تقویت كننده بدن و معده، اشتها آور، ضد سوء هاضمه، ضد سرفه و ضد خونریزی است و حتی خاصیت ضد سرطانی دارد كه برای مصرف می توان در وعده های صبح، ظهر و شب، هر بار یك قاشق چایخوری از پودر آن را با كمی شكر یا دم كرده پوست آن، مصرف كرد.

وی افزود: برگ نارنج عطر مطبوع و طعم تلخ دارد، آرام كننده و ضد تشنج بوده و در درمان سوء هاضمه موثر است. ضمن این كه برگهای جوان خشك را می توان با 2 برابر وزن معادل پوست بیرونی نارنج مخلوط و دم كرده كه اثر نیرودهنده قوای عضلانی داشته و حافظه را تقویت می كند.

این پزشك عمومی تصریح كرد: عرق بهار نارنج یا دم كرده غنچه های ناشكفته و خشك شده آن را به عنوان داروی ضد تشنج در بیماری های عصبی و بی خوابی های عصبی و همچنین رفع سكسكه به كار می برند. ضمن این كه دارای اثر خواب آور، اشتهاآور و رفع تپش قلب است.

دكتر توتونچی ادامه داد: از نارنج نه تنها در طب بلكه در زیبایی نیز استفاده می شود و اگر ورقه های نازك نارنج را تقریبا 20 دقیقه روی پوست قرار دهید، برای جمع شدن منافذ پوست و تامین لطافت و نرمی آن در افرادی كه پوست چرب دارند، مفید است. همچنین از مخلوط آب نارنج و گلاب (به نسبت 1 به 3) لوسیون مناسبی برای پوست دست و صورت می توان تهیه كرد. آب نارنج در تغذیه به عنوان چاشنی استفاده می شود و نیز دانه خشك و آسیاب شده آن اثر ملین دارد.

منبع : isna.ir
ارسال به دوست

فوايد نارنج

پوست نارنج ، داخل نارنج داراي فوايد بسيار زيادي مي باشد ، آيا از اين فوايد اطلاعي داريد؟

Best View : IE8, FireFox, Opera, Chrome, 1024X768
© 2010, All Rights Reserved By HiPersian.Com