خريد vpn
خبر سلامت سبک زندگی فرهنگ و هنر سرگرمی بازی آنلاین

یک شنبه 13 تیر 1389 - 31717 بار مشاهده
Sunday 4 July 2010 - 10:38:17
بهترين زمان براي مصرف شير
بهترين زمان براي مصرف شير
آيا مي دانيد بهترين زمان براي مصرف شير چه موقع است؟صبح ،ظهر،شب؟

مصرف شیر در وعده صبحانه بی حوصلگی و عصبانیت را كاهش می دهد

یك متخصص تغذیه گفت: مصرف شیر در وعده صبحانه بی حالی، بی حوصلگی و عصبانیت را كاهش می دهد.

سید ضیاءالدین مظهری افزود: نوشیدن شیر در وعده صبحانه كه مهمترین وعده غذایی تلقی می شود بی حالی، بی حوصلگی و عصبانیت را كاهش می دهد.

وی گفت: برای داشتن خواب آرام، پردامنه و آماده سازی مغز برای یادگیری بیشتر و یادآوری آسان تر می توان یك لیوان شیر، یك عدد سیب، هویج، یك دانه خرما و یك قاشق مرباخوری عسل قبل از خواب مصرف كرد.

این متخصص تغذیه گفت: برای خواب بهتر می توان از مخلوط آب كاهو و سیب استفاده كرده و آرامش را برای خود فراهم ساخت یا از سایر فرآورده های لبنی مثل ماست و دوغ استفاده كرد.

مظهری افزود: ظرفیت، توان یادگیری، هوش و استعداد زمینه ارثی دارد ولی عوامل مختلف طبیعی به خصوص نوع، مقدار، كیفیت مواد خوراكی روزمره، تناسب، تعادل و تنوع در تمام دوران زندگی بر قدرت فعالیت های مغز تأثیرگذار است.

مظهری اضافه كرد: بدن افراد با طلوع و غروب آفتاب تنظیم می شود. مصرف هرچه بیشتر كربوهیدرات های تصفیه شده موجب اختلال در ریتم بیولوژیكی یا ساعت درونی بدن می شود و آنزیم ها و هورمون های ساخت و ساز در روز را فعال می سازد.

وی افزود: انواع شیرینی، كیك، آب نبات، نوشابه یا آبمیوه های شیرین شده، قهوه، كاكائو، سطح گلوگز خون را افزایش می دهند و موجب تحریك و ترشح بیشتر انسولین می شوند كه با سرازیر شدن انسولین به جریان خون، سرعت انتقال گلوكز به درون سلول ها بیشتر می شود.

این متخصص تغذیه اضافه كرد: سرعت انتقال گلوكز به درون سلول ها موجب افت سطح قند خون می شود كه كاهش فشار خون را به همراه دارد و فرد را دچار خواب آلودگی، كم طاقتی، بی حوصلگی، ولع بیشتر به خوردن مواد قندی می كند و این موضوع نه تنها باعث كاهش یادگیری می شود بلكه زمینه چاقی و افزایش وزن را نیز در فرد ایجاد می كند.

منبع : farsnews.com
ارسال به دوست

بهترين زمان براي مصرف شير

آيا مي دانيد بهترين زمان براي مصرف شير چه موقع است؟صبح ،ظهر،شب؟

Best View : IE8, FireFox, Opera, Chrome, 1024X768
© 2010, All Rights Reserved By HiPersian.Com